GALERİ İDİL

     Sanat Hayatımıza Yeni Bir Galeri Daha Katılıyor!… “GALERİ İDİL” 2012-2013 Sanat sezonu başlerken; Etiler-Levent bölgesi yeni bir sanat merkezine kavuşuyor:

     İdil Yılmaz tarafından kurulan GALERİ İDİL; Butik Galeri tarzındadır, bu mekanın,en alt katı resim kurslarına ayrıldı,diğer katlar sergi salonu olarak ayrıldı. Akatlar,Ülgen Sokakda bulunan 3 katlı villanın tamamı sanatın hizmetine sunuldu…

     Toplam 350m2 alana sahip binada 250 m2 karenin tamamı sergi salonudur.

     Galerinin kucusu İdil Yılmaz; İstanbul Ünv.Fransız Dili ve Edabiyatı mezunudur,uzun yıllar Fransızca öğretmenliğinin ardından emekli olan İdil Yılmaz,daha önce amatör olarak ilgilendiği resim işine iyice gönül verip,yıllarca hayalini kurduğu sanat mekanına kavuşması 2012 yılında nasip oldu.

Galeri İdil ve Amacı:

     1 Sanata, sanatçıya ve sanat tutkunlarına saygılı, Plastik sanatçılarına öncelikle sergilerini açmaları için mekan sunmak ve destek olmak.

     2 İlkeli, dürüst, anatçının sırtında değil! Tam tersine sanatçıyla birlikte ve dayanışma ile sergiler açıp,galeri olarak onların yurtiçi ve yutdışında tanıtımını yapmak ve eserlerinin alıcıya ulaşmasını sağlayıp yeni koleksiyonerlerin oluşmasına da katkıda bulunmak.

     3 Galeri İdil ,resim,heykel,minyatür,teship,hat ve seramik sanatı dalında ülkemizin önemli sanatçılarına sergi açmanın yanı sıra kitap ve katalog yapmayı taahüt eder.

     4 Galerimiz sanatçılara destek amacıyla eser alımı yapacaktır.

Galeri İdil – İdil YILMAZ © 2020. Tüm  Hakları Saklıdır
Gizlilik ve Güvenlik / Kişisel Veriler Pplitikası

×